وبلاگ

مدیریت بازاریابی در Microsoft CRM

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

سیستم CRM قابلیت جامع مدیریت بازاریابی را برای برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی، اجرا و اندازه‌گیری موفقیت فعالیت‌های بازاریابی فراهم می‌آورد. Microsoft Dynamics CRM امکانات بی نظیری از جمله دسته بندی اطلاعات، توانمندیهای منحصربفرد در مدیریت کمپین، تحلیلهای استراتژیک برای افزایش کارایی برنامه های بازاریابی، بالا بردن اثربخشی و پیگیری برنامه های بازاریابی در اختیار مدیریت بازاریابی سازمان شما قرار خواهد داد.

Microsoft Dynamics CRM با فراهم آوردن مجموعه ای جامع از توانمندیهای بازاریابی، شما را قادر می سازد تا مشتریان را به نحو موثرتری هدفگیری نمائید. به کمک Microsoft Dynamics CRM فعالیتهای بازاریابی و کمپینهای موثر طراحی و مدیریت کنید.

برخی از قابلیتهای Microsoft Dynamics CRM در مدیریت بازاریابی شامل موارد زیر است:

مدیریت برنامه ریزی بازاریابی

به کمک تحلیل های Microsoft CRM ، داده های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می شوند. به این ترتیب شرکت شما قادر خواهد بود تا به سرعت به تمایلات و نیازمندیهای مشتری و فرصتهای نوظهور بازار واکنش مناسب نشان دهد. به سازمان‌ها امکان برنامه‌ریزی تمام فعالیت‌های بازاریابی، از برنامه‌ریزی بودجه گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه موردانتظار، و اجرای آنها برای بهینه‌سازی فرآیندهای بازاریابی را می‌دهد.

دسته بندی و بخش بندی مشتریان

سیستم Microsoft CRM به شما امکان می‌دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با معیارهای مختلف دسته بندی کرده و دسترسی سریع به دسته های مختلف، که همیشه به روز هستند داشته باشید. با تقسیم بازار به بخشهای مختلف، سازمان قادر به ارائه محصولات و خدمات اختصاصی تر و در نتیجه جذاب‌تر خواهد بود. از لیستهای بازاریابی هوشمند و داینامیک و همچنین امکانات بخش بندی مشتریان استفاده کرده و کمپین های بازاریابی خود را در کمترین زمان برای بخش خاصی از مشتریان خود اجرا نمایید.

طراحی و اجرای هوشمند کمپین های بازاریابی (Marketing Campaign)

در Microsoft CRM شما می توانید فعالیتهای بازاریابی را به سهولت طراحی، اجرا و مدیریت نمائید. با  Microsoft Dynamics CRM شما می توانید فعالیتهای کمپین خود را برنامه ریزی کرده و آن را به افراد مرتبط ارجاع داده و گزارشهای دقیق از نحوه اجرای فعالیتهای کمپین دریافت نمایید. با Microsoft Dynamics CRM شما می توانید در هر لحظه و حتی خارج از سازمان، گزارشهای آنلاین از میزان تاثیرگذاری هر کمپین، نرخ پاسخ مشتریان، نرخ بازگشت سرمایه و دیگر شاخصهای مهم را در اختیار داشته باشید.

Microsoft CRM مدیران بازاریابی را برای طراحی، اجرا، هماهنگی و نظارت بر تمامی فعالیتهای تبلیغاتی توانمند می‌سازد. با Microsoft Dynamics CRM سازمان قادر به رقابت تبلیغاتی هدفمند در تمام کانال‌های ارتباطی می‌شود. همچنین شما می توانید میزان سودآوری برنامه ها، محصولات، مشتریان و شرکاء تجاری را کنترل نمایید.

 

مدیریت کانالهای ارتباطی

شما می توانید با یکپارچه سازی سیستم Microsoft CRM با کانالهای ارتباطی، تعامل دوجانیه با مشتریان، مشتریان بالقوه و همکاران تجاری خود برقرار نمایید. برخی از امکانات Microsoft CRM در مدیریت کانالهای ارتباطی عبارتند از:

  • اتصال سیستم سانترال و VoIP به Microsoft CRM
  • با اتصال Microsoft CRM به سیستم تلفن، با تماس هر یک از مشتریان و یا همکاران تجاری با سازمان، پروفایل شخص مربوطه بصورت پا آپ در Microsoft CRM نشان داده می شود. بدین ترتیب تمامی تماسها در تاریخچه مشتری و یا همکار تجاری ثبت می گردد. ضمن آنکه با استفاده از سیستم گردش کار Microsoft CRM می توان مشتریان خاص را به فرد و یا گروه خاصی از همکاران بصورت خودکار ارجاع داد. Microsoft CRM امکان ارسال فکس را نیز از طریق سیستم VoIP در اختیار شما می گذارد.
  • اتصال Microsoft CRM به وب سایت
  • از طریق یکپارچه سازی سیستم Microsoft CRM به وب سایت، هر یک از مشتریان و همکاران تجاری می توانند یک پروفایل داشته باشند که از آن طریق می توانند ارتباط دو جانبه با سازمان داشته و اطلاعات مربوط به خود از جمله قراردادها، خدمات ارائه شده، صورتحساب ها و … را که حق دسترسی دارند، مشاهده نمایند. ضمن آنکه می توانند درخواستهای خود را نیز از طریق وب سایت برای شما ارسال کرده و  از روند رسیدگی آن آگاه شوند.
  • اتصال Microsoft CRM به پنل SMS و ایمیل سرور
  • Microsoft CRM امکان اتصال به پنل SMS و میل سرور را دارد که از آن طریق شما می توانید برای مشتریان، همکاران تجاری و مشتریان بالقوه اطلاع رسانی های گسترده از طریق ایمیل و SMS داشته باشید.

 تحلیل بازاریابی

Microsoft Dynamics CRM به مدیران و کارشناسان بازاریابی کمک می‌کند تا با کنترل شاخصهای بازاریابی، تحلیلهای استراتژیک کرده و  درکی عمیق از میزان عملکرد برنامه‌های بازاریابی و کمپینهای تبلیغاتی به‌دست آورند. مدیران و کارشناسان بازاریابی همچنین اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فرآیند خرید و ترجیهات مشتریان و همچنین اطلاعات جمعیت‌ شناختی را برای بخش بندی بازار مناسب به‌دست می‌آورند. داشبورد بازاریابی در Microsoft Dynamics CRM  اطلاعات دقیق، عمیق و چند لایه را برای مدیران و مسئولین سطح بالا فراهم می آورد.

 بهینه سازی ابزارهای بازاریابی

برای بررسی کارایی و میزان اثربخشی ابزارهای بازاریابی خود شامل بروشورها، نامه های الکترونیکی، وب سایت و … از گزارشات و امکانات تحلیلی Microsoft CRM استفاده نمائید. به این ترتیب شما می توانید روشها و ابزارهای موثر بازاریابی را شناسایی کرده و روی آنها تمرکز نمایید.

 تخصیص خودکار مشتریان بالقوه

با استفاده از Microsoft Dynamics CRM  شما می توانید بصورت خودکار، هر مشتری بالقوه را با توجه به محصول، منطقه فروش، میزان درآمد برآوردی و یا هر شاخص دیگری به فرد یا تیم مرتبط ارجاع دهید.

مدیریت ارتباطات

ارتباط میان مشتریان، فرصتها، ذینفعان و تولیدکنندگان را تحت نظر بگیرید تا فرصت ها را کشف نمائید. با استفاده از امکان تعریف ارتباطات چند به چند در Microsoft Dynamics CRM می توانید درک دقیقی از سناریوهای پیچیده بازار بدست آورید.

ارائه پیشنهادهای موثر

با درک کامل از نیازمندیها و علاقه مندیهای مشتریان، نیازهای آتی ایشان را پیش بینی نموده و پیشنهادهای موثر و به هنگام را ارائه نمائید تا بدینوسیله میزان فروش و وفاداری مشتریان را افزایش دهید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه