وبلاگ

مدیریت فروش در Microsoft CRM

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

Microsoft Dynamics CRM بخش فروش سازمان را قادر می‌سازد تا به‌طوری دقیق فعالیت‌های فروش را برنامه‌ریزی، کنترل و پیش‌بینی کند، سیستم فروش را به‌سرعت تجزیه و تحلیل کند، وظایف را به‌ صورت کارآمد مدیریت کند، فروشهای جانبی (Cross Selling) و فروش بالاتر(Up Selling)  را هدفگیری کند و همکاری را در محیط دپارتمان فروش اشاعه دهد.

واحد فروش با Microsoft Dynamics CRM فرآیندهای جاری فروش را بصورت سیستماتیک انجام داده تا از مشتریان سازمان دیدگاه واحدی بوجود آید. نتیجه این دیدگاه، افزایش فروش، کوتاه کردن زمان مراجعه تا زمان فروش و رضایتمندی بیشتر مشتریان از سازمان خواهد بود. Microsoft Dynamics CRM کلیه اطلاعات مورد نیاز و فعالیتهای مرتبط به فروش را در دسترس شما قرار می دهد تا به جای گردآوری اطلاعات، تمام وقت خود را صرف فروش نمائید. Microsoft Dynamics CRM  کاملترین سیستمی است که با روشهای استاندارد به افزایش فروش کمک می کند.

برخی از قابلیتهای Microsoft Dynamics CRM در مدیریت فروش شامل موارد زیر است:

برنامه‌ریزی و پیش‌بینی فروش

Microsoft Dynamics CRM  امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات فروش و گزارش گیری در قالب نمودارها و جداول گرافیکی برای برنامه‌ریزی و پیش‌بینی فروش را فراهم می‌آورد. این ویژگی‌های اساسی تصویر کاملی از سیستم فروش سازمان در اختیار شما قرار می دهد و موفقیت برنامه ها و استراتژیهای فروش را تضمین می کند.

مدیریت نواحی و سازمانهای زیر مجموعه

Microsoft Dynamics CRM سازمان را قادر می‌سازد تا با تقسیم بازار به نواحی مختلف براساس معیارهای دلخواه، بازار را بخش بندی و سازماندهی ‌کند. همچنین شما می توانید با استفاده از Microsoft CRM عملکرد مراکز استانی و سازمانهای زیرمجموعه خود را ارزیابی و کنترل کرده و استراتژیها و برنامه های یکپارچه در سطح کشور پیاده سازی نمایید.

مدیریت مشتریان

Microsoft Dynamics CRM شما را قادر می‌سازد تا نسبت به مشتریان و مشتریان بالقوه، دیدگاهی ۳۶۰ درجه‌ای و تمام و کمال داشته باشد. این کار با گردآوری، نظارت و پی‌گیری تمام اطلاعات اساسی مانند شرح حال مفصل مشتری، تاریخچه کامل تعاملات و مرور ارتباطات اساسی مشتری با سازمان انجام می‌گیرد. دیگر لازم نیست تا از نرم افزارهای اکسل و … جهت نگهداری اطلاعات مشتریان استفاده نمایید.

با Microsoft Dynamics CRM شما می توانید اطلاعات مشتریان خود را بصورت یکپارچه و در امنیت کامل در اختیار داشته باشید. حقوق دسترسی به اطلاعات مختلف مشتریان برای هر یک از کارکنان براحتی قابل تعریف می باشد. با Microsoft Dynamics CRM سوابق مشتری مثل اطلاعات تماس، اطلاعات خاص، شرح ملاقات ها و نظرات، اسناد رد و بدل شده، ارتباطات، پیشنهاد قیمت ها و خریدهای صورت گرفته به آسانی در دسترس شما خواهد بود.

رتبه بندی مشتریان

با استفاه از سیستم Microsoft CRM شما می توانید مشتریان خود را بر اساس معیارهای مختلف (تعداد خرید، میزان سوددهی، مبلغ قرارداد، زمینه فعالیت و … ) بصورت سیستماتیک طبقه بندی کرده و خدمات، لیست قیمتها و پیشنهادات ویژه برای هر گروه از مشتریان داشته باشید.

مدیریت اهداف فروش

با استفاده از سیستم Microsoft CRM شما می توانید اهداف فروش را در بازه های زمانی مختلف و با شاخصهای متفاوت  تعیین کرده و سازمان را در مسیر دستیابی به اهداف فروش کنترل نمایید. همچنین شما می توانید برای هر فرد و یا هر تیم فروش بصورت اختصاصی اهداف و سهمیه فروش تعیین نمایید. بدین ترتیب شما می توانید در هر لحظه متوجه باشید که تاکنون چند درصد از اهداف فروش شما محقق شده است و کدام فرد و یا تیم فروش بیشترین بازدهی را داشته است.

مدیریت فعالیت ها

Microsoft Dynamics CRM به‌ سرپرستان فروش و مدیران اجازه می‌دهد تا تمامی وظایف و فعالیت‌های سازمانی را در حوزه مدیریت فروش نظارت و مدیریت کنند.

مدیریت فرصت های فروش

Microsoft Dynamics CRM  به مدیران و کارشناسان فروش دیدگاهی ۳۶۰ درجه درباره فرصت‌های فروش می‌دهد. این کار با فراهم آوردن دید کامل نسبت به تاریخچه فرصت‌ها و فعالیتهایی که برای هر فرصت انجام شده است، صورت می گیرد. با این امکان شما می توانید وقت بیشتری را روی فرصتهای فروش واقعی و موفق بگذارید تا هیچ فرصتی برای فروش از دست نرود.

مدیریت استعلام، سفارش و صورتحساب

Microsoft CRM  امکاناتی را در اختیار شما می گذارد که با استفاده از آنها شما می توانید سفارش های مشتریان خود را دریافت کرده، قیمتهای پیشنهادی خود را ارائه داده و هماهنگیهای لازم را برای تحویل سفارش مشتری انجام دهید. در آخر نیز برای سفارش مشتری صورتحساب‌ صادر کرده و آنرا ارسال نمایید.

تنظیم قراردادها

Microsoft CRM به کارشناسان و مدیران فروش این امکان را می دهد تا به سادگی و به‌صورت خودکار قراردادهای سفارشی برای هر مشتری را تنظیم، تأیید، تصحیح و ارسال کنند. این کار سرعت تنظیم و ارسال قراردادها را به مشتری بسیار بالا برده و در نتیجه هیچ فرصت فروشی را به علت تاخیر در ارائه قرارداد از دست نخواهید داد.

ارزیابی عملکرد کارشناسان فروش

Microsoft Dynamics CRM برای سازمان‌ها ابزاری را فراهم می‌آورد تا به‌ سرعت بتوانند عملکرد کارشناسان فروش را با معیارهای مختلف ارزیابی کرده و برای تقویت انگیزه ایشان برنامه های مختلف اجرا نمایند.

تحلیل فروش

Microsoft Dynamics CRM مدیران فروش را قادر می‌سازد تا به‌سرعت و به‌سادگی وضعیت مالی و کارآمدی کلی بخش فروش سازمان را درک نمایند. از این طریق، می‌توان داده‌های لازم را برای درک روند فروش، اندازه‌گیری میزان موفقیت در دستیابی به اهداف فروش، افت درآمدی و ارزیابی فرصت‌های فروش گردآوری کرد.

 ارزیابی عملکرد سیستم فروش

با استفاده از گزارشهای جامع، متنوع و منعطف می توانید میزان فروش خود را پیش بینی نموده، فعالیتهای صورت گرفته و بازدهی سیستم فروش خود را بررسی نمایید. از میزان موفقیت در برنامه ها و استراتژیهای فروش خود مطلع شده و تغییرات و اصلاحات لازم را اعمال نمائید.

مدیریت پیش فاکتورها و فاکتورهای فروش

Microsoft Dynamics CRM این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا پیش فاکتورهای صادر شده توسط واحد فروش را مدیریت کرده و بر روند آن از زمان صدور تا ارسال به مشتری نظارت کامل داشته باشید. با Microsoft Dynamics CRM می توانید پیش فاکتورها را پس از تائید تبدیل به صورتحساب کرده و آنرا مدیریت نمایید.

یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان

دیگر لازم نیست تا از نرم افزارهای اکسل و … جهت نگهداری اطلاعات مشتریان استفاده نمایید. با Microsoft Dynamics CRM شما می توانید اطلاعات مشتریان خود را بصورت یکپارچه و در امنیت کامل در اختیار داشته باشید.حقوق دسترسی به اطلاعات مختلف مشتریان برای هر یک از کارکنان براحتی قابل تعریف می باشد.

یکپارچگی با نرم افزار Outlook

تمامی عملیات مرتبط با فروش را از داخل یک سیستم واحد انجام دهید. در Microsoft Dynamics CRM امکان یکپارچه سازی اطلاعات ایمیل ها، قرارهای ملاقات، وظایف روزانه، آدرس ها و تلفن ها بین Outlook و Microsoft Dynamics CRM بصورت خودکار وجود داشته و در عین حال امکان تبدیل سریع ایمیل ها به سرنخ های فروش نیز وجود دارد. با یکپارچه سازی سیستم Microsoft Dynamics CRM با Outlook شما می توانید از Microsoft Dynamics CRM بصورت آفلاین استفاده نمایید.

در خارج از محیط کاری خود کار کنید

کارهای جاری خود را حتی زمانی که در خارج از دفتر کار خود هستید و به Microsoft Dynamics CRM متصل نیستید، انجام دهید و یا از طریق محیط وب و یا با استفاده از موبایل و یا تبلت به محیط Microsoft Dynamics CRM وصل شده و عملیات مورد نظر خود را انجام دهید.

دسترسی به نمای کامل از مشتری

با Microsoft Dynamics CRM سوابق مشتری مثل اطلاعات تماس، اطلاعات خاص، شرح ملاقات ها و نظرات، اسناد رد و بدل شده، ارتباطات، پیشنهاد قیمت ها و خریدهای صورت گرفته به آسانی در دسترس شما خواهد بود.

نمایندگیها و شعبات را بطور اثربخش مدیریت نمائید

با Microsoft Dynamics CRM شما می توانید عملکرد نمایندگیها و شعبات فروش خود را کنترل کرده و استراتژیها و برنامه های یکپارچه در سطح نمایندگیها و شعبات خود پیاده سازی نمایید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه