وبلاگ

مدیریت خدمات در Microsoft CRM

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

سیستم Microsoft CRM تمامی جنبه‌های فرآیند خدمات مشتریان در سازمان را از تنظیم قراردادهای گارانتی و خدمات پس از فروش، پیشنهاد قیمت و پردازش آن و مدیریت شکایات و درخواست ها گرفته تا نطرسنجی در مورد خدمات ارائه شده برای هر مشتری پشتیبانی می‌کند.

 

مدیریت شکایات و درخواستهای مشتریان

امروزه شناسایی و پاسخگویی مناسب و به هنگام به درخواستها و شکایات مشتریان، دیگر یک استراتژی توسعه خدمات نیست بلکه یک الزام است. تصویر برند یک شرکت بسیار وابسته به تجربه مشتریان از نحوه رسیدگی به درخواستها و شکایات مشتریان می باشد. تحقیقات نشان داده است که مشتریان وفادار، اغلب کسانی بوده اند که در ابتدای خرید ناراضی بوده و بواسطه رسیدگی مناسب سازمان به شکایت ایشان، اقدام به خرید مجدد کردند.  برخی از امکاناتی که Microsoft CRM در اختیار سازمان قرار میدهد عبارتند از:

 1. دسته بندی درخواستها و شکایات در قالبهای مختلف و ارجاع آنها به یک تیم یا شخص خاص
 2. ارزیابی عملکرد پرسنل در ارتباط با رسیدگی به درخواستها و شکایات مشتریان
 3. تخصیص سیستماتیک منابع انسانی سازمان به درخواستها و شکایات با الگوهای مختلف
 4. پیش بینی درخواستها و شکایات مشتریان و برنامه ریزی منابع سازمان در جهت رسیدگی به آنها
 5. ثبت درخواستها و شکایات مشتریان از طریق کانالهای ارتباطی سازمان مثل وب سایت و ایمیل بطور سیستماتیک و ارجاع سیستماتیک آنها به فرد یا گروهی خاص
 6. اطلاع سیستماتیک مشتریان از روند رسیدگی به درخواستها و شکایات
 7. ارزیابی رضایتمندی مشتریان در نحوه رسیدگی به درخواستها و شکایات
 8. ثبت خدمات ارائه شده به مشتریان و دسترسی سریع کاربران به پروفایل مشتریان
 9. امکان ایجاد گردش کارها و فرآیندهای اتوماتیک در ارتباط با رسیدگی به درخواستها و شکایات مشتریان
 10. امکان استفاده از گزارشات تحلیلی آنلاین و به روز
 11. اندازه گیری متوسط زمان رسیدگی به درخواستها و شکایات به مشتریان

 
 

تنظیم قراردادها

Microsoft CRM به کارشناسان و مدیران این امکان را می دهد تا به سادگی و به ‌صورت خودکار قراردادهای سفارشی (گارنتی، خدمات پس از فروش و … ) برای هر مشتری را تنظیم، تأیید، تصحیح و ارسال کنند. این کار سرعت تنظیم و ارسال قراردادها را به مشتری بسیار بالا برده و در نتیجه هیچ فرصت فروشی را به علت تاخیر در ارائه قرارداد از دست نخواهید داد.

تخصیص منابع انسانی

با سیستم Microsoft CRM منابع انسانی مورد نیاز برای ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان را به راحتی می توانید مدیریت کرده و بهره وری را افزایش دهید. Microsoft CRM به شما کمک می کند که سرویس مورد نظر مشتری بصورت سیستماتیک به فرد مناسب در سازمان شما ارجاع گردد. شما می توانید از روند ارائه خدمات به مشتریان در هر زمان و مکانی مطلع شوید.

 

خدمات پس از فروش

با استفاده از سیستم Microsoft CRM شما می توانید خدمات پس از فروش خود را بصورت نامحدود دسته بندی کرده و هر دسته از خدمات را بصورت سیستماتیک به فرد و یا تیم خاصی در سازمان ارجاع دهید. شما می توانید با استفاده از سیستم گردش کار بسیار پیشرفته Microsoft CRM استفاده کرده و روند ارائه خدمات را باطلاع مشتریان خود برسانید. ضمن آنکه کلیه سوابق مشتریان اعم از خدمات پس از فروش ارائه شده، صورتحساب ها و قراردادها و … را در پروفایل مشتریان بصورت آنلاین در اختیار داشته باشید.

برنامه ریزی

Microsoft CRM این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که تصویر کلی از خدمات قابل ارائه، منابع و تجهیزات لازم و منابع انسانی مورد نیاز را در لحظه در اختیار داشته باشید. با این امکان شما می توانید برای ارائه خدمات منحصربفرد به مشتریان خود برنامه ریزی کرده و منابع لازم را در زمان مناسب تخصیص دهید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه