وبلاگ

رشد ۱۲٫۵ درصدی بازار جهانی CRM

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

ارزش بازار جهانی نرم افزارهای CRM در سال ۲۰۱۲با رشد۵/۱۲ درصدی به ۱۸ میلیارددلار رسید. به گزارش کامپیوتر ورلد، این رشد نسبت به دیگر انواع نرم افزار ها سه برابری است و نشانگر آینده مناسب این بخش قلمداد شده است.

سیستمهای CRM به منظور مدیریت ارتباط شرکت ها با مشتریان به کار می روند و به موسسات تجاری امکان می دهند تا مشتریان خود را برای خود حفظ کرده و با پی بردن به علایق و سلیقه آنها خدمات بهتری را برای آنها فراهم آورند. درحالی که شرکت آلمانی SAP برای مدت ها نبض این بازار را دراختیار داشت، در سال ۲۰۱۲ شرکت Salesforce.com به برترین فروشنده نرم افزارهای CRM مبدل شد. برسی های گارتنر نشان میدهد، بعدازاین دو شرکت اوراکل، ماکروسافت و آی بی ام رتبه های سوم تا پنجم را در اختیار دارند. البته SAP  کماکان در قاره اروپا برترین فروشنده این نوع نرم افزار ها است.

حدود ۴۰ درصد از درآمد فروش این نرم افزارها ناشی از استفاده از نرم افزارهای یاد شده برای دریافت خدمات است. با افزایش اقبال به این بازار شرکت های بزرگ عرضه کننده نرم افزارهای یاد شده به خرید شرکت های نوپا و خلاق فعال در این حوزه روی آورده اند. به عنوان مثال اوراکل شرکتی به نام Eloqua راخریداری کرده و Salesforce.com نیز Buddy Media راتصاحب کرده است. آی بی ام نیز Unica و Coremetrics  راخریده است.

منبع: دنیای اقتصاد ۹۲/۰۲/۱۱

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه