وبلاگ

اگر این چالشها را در کار خود دارید، CRM بهترین راه حل است.

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

مدیریت کسب و کارهای امروزی بسیار پیچیده تر از قبل شده است. گستردگی فعالیتها و فرآیندها، اوضاع اقتصادی نامناسب، شرایط رقابتی پیچیده سبب شده تا شرکتها در هر کسب و کاری که هستند به دنبال استفاده از استراتژیها، ابزارها و سیستمهای نوین در حوزه مدیریت کسب و کار باشند. طبق گزارش سالانه شرکت BAIN & COMPANY درباره‌ ابزارهای برتر مدیریتی، در سال ۲۰۱۳ برای چندمین سال پیاپی سیستم CRM  همچنان به عنوان محبوب‌ترین و برترین ابزار مدیریتی برگزیده شده است. اما سیستم CRM واقعا چیست و چه کمکی میتواند به شما کند؟

 

در طی سال ها تجربه پیاده سازی CRM و با بررسی مشتریان متعددی که از این سیستم استفاده می کنند، متوجه نیازها و چالشهای مشترکی در بین همه آنها شدیم که با استفاده از سیستم CRM این چالشها و نیازها رفع شده اند. ما برخی از مهمترین این چالشها و نیازها را به شما معرفی میکنیم تا اگر شما نیز دچار این چالشها هستید، بدانید که CRM بهترین راه حل برای رفع آنهاست.

یکپارچه نبودن بانک اطلاعاتی مشتریان

آیا بانک اطلاعاتی جامعی از مشتریان خود ندارید؟ سیستم CRM به شما کمک میکند تا بانک اطلاعاتی یکپارچه با تاریخچه کامل از مشتریان خود داشته باشید. بسیاری از شرکتها از فایلهای اکسل برای ثبت اطلاعات مشتریان خود استفاده میکنند. اما بانک اطلاعاتی اکسل قابل اطمینان نبوده و با افزایش حجم اطلاعات ممکن است کارایی خود را از دست بدهد. ضمن اینکه براحتی نیز قابل کپی برداری و سرقت است. از آن گذشته، اکسل داینامیک نیست. یعنی اطلاعات بخودی خود دسته بندی، ثبت و مرتبط نمی شود. اطلاعات بیشتر در این زمینه

مدیریت فعالیتها و فرآیندهای سازمانی

در بسیاری از سازمانها هماهنگی و انجام به هنگام وظایف و فعالیتها و ارسال گزارش کار به مدیران ارشد به یک چالش تبدیل شده است. سیستم Microsoft CRM این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بطور دقیق فعالیتها و فرآیندهای سازمان را طراحی و کنترل نمایید.

 

مدیریت بازاریابی و فروش

سیستم Microsoft CRM قابلیت جامع مدیریت بازاریابی و فروش را برای برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی، اجرا و اندازه‌گیری موفقیت برنامه های بازاریابی و فروش فراهم می‌آورد. Microsoft CRM امکانات بی نظیری از جمله دسته بندی مشتریان، توانمندیهای منحصربفرد در مدیریت کمپین، اطلاع رسانی به مشتریان هدف، تحلیلهای استراتژیک برای افزایش کارایی برنامه های بازاریابی، بالا بردن اثربخشی و پیگیری برنامه های بازاریابی در اختیار مدیریت بازاریابی سازمان شما قرار خواهد داد.

رتبه بندی و دسته بندی مشتریان

بسیاری از شرکتها مایل هستند تا مشتریان خود را رتبه بندی کرده و برنامه های خاصی را برای هر گروه از مشتریان خود داشته باشند. بعنوان مثال در نظر گرفتن تخفیف ویژه برای مشتریان خوش حساب و یا مشتریانی که میزان خرید بالایی داشته اند. گاهی ممکن است که شما نیاز داشته باشید مشتریان خود را با معیارهای مختلفی دسته بندی کنید. مثلا دسته بندی مشتریان بر اساس شغل یا زمینه فعالیت. با سیستم Microsoft CRM مشتریان شما بطور اتوماتیک و در لحظه با معیار مورد نظر شما دسته بندی می شود و شما میتوانید بطور آنلاین به دسته های مختلف مشتریان دسترسی داشته باشید.

مدیریت شکایات و درخواستهای مشتریان

رسیدگی به موقع به درخواستها و شکایات مشتریان، بطور مستقیم در افزایش فروش تاثیرگذار است. تحقیقات ثابت کرده که رسیدگی سریع به شکایت و درخواست مشتری، حس وفاداری را در مشتری ایجاد میکند. اگر مدیریت درخواستها و شکایات مشتریان در سازمان شما یک چالش است،  سیستم Microsoft CRM تنها راهکار اثربخش برای رفع چالش شماست.

 

مدیریت خدمات مشتریان

ارائه خدمات پس از فروش یکی از مهمترین عوامل موثر در افزایش فروش است. چرا که اگر خدمات پس از فروش استاندارد و مورد رضایت مشتری نداشته باشید، برند شما ضعیف شده و فروش شما کاهش خواهد یافت. سیستم Microsoft CRM به شما کمک میکند تا خدمات پس از فروش شما بطور سیستماتیک با کمترین هزینه مالی و زمانی به مشتری ارائه شود.

مدیریت گردش کار

سیستم Microsoft CRM قدرت منحصربفردی در ایجاد گردش کارهای سیستماتیک در اختیار شما قرار می دهد. با سیستم Microsoft CRM بسیاری از فعالیتهای سازمانی از قبیل اطلاع رسانی، خدمت رسانی و پاسخگویی به مشتریان، ارائه گزارشهای مدیریتی و ارجاع وظایف به پرسنل و خیلی موارد دیگر بطور خودکار و اتوماتیک انجام می گیرد.

 

تدوین و ارائه گزارش های مدیریتی

یکی از نیازهای اساسی مدیران، دسترسی به گزارش های در لحظه و تحلیلی برای تصمیم گیری است. در برخی سازمانها تهیه گزارش درخواستی مدیران ممکن است روزها طول بکشد و منابع انسانی وقت زیادی را صرف آن کنند. ضمن آنکه دیرکرد در ارائه گزارش ممکن است تصمیم گیری را مختل کرده و فرصت از دست برود. سیستم Microsoft CRM به شما کمک میکند تا گزارشهای تحلیلی مورد نظر خود را بصورت آنلاین و در لحظه در اختیار داشته باشید.

راه اندازی باشگاه مشتریان

گذشته از استراتژی و سناریوی مناسب برای راه اندازی باشگاه مشتریان، شما ابزار قدرتمندی نیز برای راه اندازی باشگاه مشتریان لازم دارید. سیستم Microsoft CRM بهترین ابزار برای راه اندازی باشگاه مشتریان است که با استفاده از آن کلیه فرآیندهای مرتبط با باشگاه مشتریان از جمله امتیازدهی، رتبه بندی، اطلاع رسانی و ارائه خدمات را بطور سیستماتیک در اختیار خواهید داشت.

ارزیابی عملکرد پرسنل

کنترل و نظارت بر عملکرد کارکنان و در اختیار داشتن گزارشهای آماری از وضعیت کارکرد پرسنل، دغدغه بسیاری از مدیران است. سیستم Microsoft CRM به شما این امکان را میدهد تا در هر لحظه بتوانید عملکرد کارکنان خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

مدیریت ارتباطات

هر سازمانی، غیر از مشتریان ارتباطات دیگری نیز دارد. تامین کنندگان، نمایندگان فروش، شرکای تجاری و مشاوران شما نیز بخشی از ارتباطات شما هستند که باید مدیریت شوند. سیستم Microsoft CRM به شما کمک میکند تا ارتباطات و تعاملات سازمانی خود را بطور اثربخش مدیریت و کنترل نمایید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه