وبلاگ

مدیر اجرایی مایکروسافت جان تازه ای را به کالبد Dynamics CRM دمید

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

در ۲۹ ماه می امسال، مایکروسافت با انعقاد قرارداد شراکت بلندمدت با شرکت رقیبش salesforce.com  دنیای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM را شگفت زده کرد. ساتیا نادلا مدیر اجرایی مایکروسافت و مارک بنیوف رییس و مدیر اجرایی Salesforce.comدر یک نشست خبری در ۲۹ می شرکت کرده و آغاز شراکت جدیدشان را اعلام کردند. این دو شرکت اعلام داشتند که شراکت استراتژیک آنها با هدف توسعه راهکارهای جدیدی توسعه یافته است که برنامه ها و پلتفرم های CRM شرکت salesforce.com را با برنامه های office و windows مایکروسافت ارتباط می دهد تا بهره وری مشتریانشان دوچندان شود. جزییات این همکاری در زمان اعلام آن فاش نشد‌.

نادلا از این همکاری ابراز خوشحالی کرده و توضیح داد که مایکروسافت چگونه می تواند به مشتریان salesforce.com  کمک کند تا تجربه ای جدید در محیط های ابری و موبایل داشته باشند. با رشد روزافزون Microsoft Office 365  و Azure  مایکروسافت با استفاده از لایسنس های مبتنی بر عضویت که بصورت ماهانه پرداخت می شوند، توانست پیشرفت بزرگی را در محیط های مبتنی بر رایانش ابری صورت دهد. برنامه بنیوف این است که با ایجاد پلی میان این دو شرکت، خدمت موثری را به مشتریان خود کرده و با کمک پلتفرم های مختلف مایکروسافت بهره وری آنان را افزایش دهد.

برنامه موبایل Salesforce

اگرچه برنامه Salesforce1در دو پلتفرم Android وiOS  طراحی شده است، اما با این شراکت امکان طراحی برنامه موبایل تحت پلتفرم Windows Phone 8.1 فراهم شده و نیز به مشتریان این امکان را می دهد که از طریق دستگاه های ویندوز به Salesforce دسترسی داشته باشند. رونمایی از این برنامه بعدها در این سال ارائه شده و نسخه نهایی آن در سال ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد. ارائه این نرم افزار در دستگاه های مبتنی بر ویندوز به آن دسته از شرکت هایی که تنها محصولات مایکروسافت را به فروش می رساند اجازه می دهد که با Salesforce1 خود را تطبیق دهند.

Salesforce و Office 365

این شراکت قابلیت عملکرد متقابل بین Office 365 و Salesforce.com را فراهم می آورد  تا دسترسی به اطلاعات و محتوای موردنیاز برای فروش، خدمات و بازاریابی را بصورت عملی از هر مکانی امکان پذیر سازد. برنامه های آتی شامل دسترسی، به اشتراک گذاری و ویرایش عملکردهای محتوای Office در داخل Salesforce1 از طریق Office Mobile ، Office for iPad و Office 365 می باشد. سرویس های OneDrive for Business و Microsoft SharePoint Online نیز بصورت یکپارچه برای ذخیره سازی برای کاربران Salesforce عمل می کنند. همچنین این نرم افزار امکان کارکردن با برنامه Microsoft Outlook را نیز دارد. کاربران می توانند اطلاعات Salesforce خود را به Microsoft Excel وارد کنند.

این شراکت برای Dynamics CRM چه معنایی را در بر دارد؟

 مشتریانی که می خواهند اطلاعات CRM خود را به Salesforce منتقل کنند می توانند در مورد Starfish ETL تحقیق کنند، که هم اکنون نقشه از پیش طراحی شده ای را برای انتقال بین Salesforce و Microsoft Dynamics CRM آماده کرده تا عملیات انتقال به سهولت بیشتری صورت پذیرد. این نقشه این امکان را فراهم می آورد که اطلاعات Dynamics CRM نسخه های ۴٫۰ ، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ را به Salesforce وارد کند. ستون های سفارشی می بایست در این انتقال ایجاد شوند تا برنامه های به راحتی اجرا شوند، اما دستورالعمل های جزئی در داخل یک فایل instructions.txt ارائه شوند.

لازم نیست که شما اطلاعاتتان را به طور کامل به Salesforce انتقال دهید اما این گزینه نیز موجود است. در این شراکت مشتری در صدر توجه قرار گرفته است و هدف نیز این است که قدرت عظیمی که Salesforce در بازار CRM دارد تا حد امکان افزایش یافته و مشتریان جدید جذب شوند.

اهمیت عملکرد متقابل

با رشد روزافزون نیاز و تقاضا برای عملکرد متقابل بین برنامه ها و پلتفرم های مختلف در محیط های محاسباتی امروزی، مشتریان هر دو برنامه می توانند هم از طریق Salesforce1 و Salesforce به اطلاعات Office دسترسی پیدا کرده، آنها را به اشتراک گذاشته و آنها را ویرایش کنند. این امکان می تواند هر نوع نقص موجود بین شرکت ها را از بین ببرد. بر خلاف ابزارهای یکپارچه سازی third-party  که پرهزینه هستند، این شراکت جدید امکان یکپارچه سازی رایگان را برای مشترکین Office 365 فراهم آورده است. این شراکت برای “دزدیدن” مشتریان از طرف یکی از دو شرکت طراحی نشده است بلکه هدف آن گسترش پلتفرمی است که Salesforce می تواند در آن نصب شده و مورد استفاده قرار گیرد.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه